W jakim terminie rezerwować noclegi w Białce Tatrzańskiej?

Rezerwowanie noclegów w Białce Tatrzańskiej odbywa się przez cały rok, choć da się zauważyć sezony wzmożonej aktywności turystów. Mowa przede wszystkim o okresie letnim i zimowym. Pokrywają się one z najkorzystniejszymi warunkami pogodowymi do uprawiania konkretnych aktywności, jak również z przerwami w roku szkolnym. Nie brak też turystów, którzy najchętniej Białkę Tatrzańską odwiedzają poza tymi dwoma terminami. Ma to swoje zalety, które czynią to miejsce wyjątkowym.

Noclegi w Białce Tatrzańskiej w sezonie zimowym i letnim

Noclegi Białka Tatrzańska w lecie jest idealnym miejscem dla wszystkich miłośników spacerów po górach. Wielogodzinne przemierzanie szlaków ma swój urok, któremu nie mogą oprzeć się tysiące turystów. Wspinaczka, walka z samym sobą, zmęczenie, a ostatecznie podziwianie zapierających dech w piersiach widoków i satysfakcja ze zdobycia szczytu. Brzmi to jak idealny plan na spędzenie urlopu i rzeczywiście dokładnie tak jest. Wędrówki szczególnie radują przy dobrej pogodzie, gdy widoczność pozwala na podziwianie niepowtarzalnych krajobrazów, dlatego też od maja do końca września Białkę Tatrzańską odwiedza tak wiele osób. Najwięcej ludzi jest natomiast oczywiście w porze wakacji, czyli od końca czerwca do końca sierpnia.

Drugim szczytem urlopowym jest sezon zimowy, trwający od listopada do marca, z naciskiem na okres szkolnych ferii zimowych, których terminy zależne są od województwa. Noclegi w Białce Tatrzańskiej najczęściej rezerwują wtedy fani nart i zimowego szaleństwa. Bliskość wyciągów i kompleksów narciarskich sprawia, że miejscowość ta cieszy się ogromną popularnością. Schroniska, hotele i apartamenty są wtedy pełne turystów.

Czy warto rezerwować noclegi w Białce Tatrzańskiej poza sezonami?

Oczywiście noclegi w Białce Tatrzańskiej warto wynajmować nie tylko w czasie sezonów urlopowych. Wręcz przeciwnie, region ten zachwyca swoim pięknem i kolorami np. wczesną jesienią, zanim jeszcze temperatury zaczną spadać. Warto odwiedzić to miejsce np. we wrześniu czy początkiem października, gdy w górach jest zdecydowanie mniej ludzi. Dzięki temu można przemierzać szlaki w ciszy i spokoju. Często też w atrakcyjniejszej cenie dostępne są wtedy miejsca do spania.

Wiele osób Białkę Tatrzańską odwiedza także wiosną, gdy natura budzi się do życia. Od kwietnia do końca maja (z wyjątkiem długiego weekendu majowego) w górach panuje błogi spokój, który pozwoli Ci na prawdziwy relaks i wypoczynek.

Realizujemy bon turystyczny