Oscyp Snowboard Contest 2017

OSCYP po raz dziewiąty!

Znamy datę największych w Polsce zawodów snowboardowych. OSCYP Contest ponownie zagości w Białce Tatrzańskiej. 4 lutego na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej spotkają się najlepsi w kraju riderzy, aby powalczyć o cenne nagrody. Konstruktorzy przeszkód zapowiedzieli ciekawy setup z charakterystyką przypominającą konkurencję slopestyle.

To już dziewiąta edycja najdłużej organizowanej serii zawodów snowboardowych w Polsce. Kolejny epizod oscypowych rywalizacji zostanie zorganizowany w pierwszy weekend lutego 2017. Już od jakiegoś czasu formuła zawodów przestała skupiać się na jednej przeszkodzie, pozwalając riderom na wykonywanie różnych kombinacji trików w ciągu jednego przejazdu. Tak było podczas siódmej edycji, gdzie po trikach na głównej skoczni, najlepsi w Polsce snowboardziści mieli dodatkową szansę na zdobycie punktów dzięki przejazdowi przez specjalnie stworzony snowpark. Podczas projektowania nowego toru, specjaliści z Park Pirates postanowili uskutecznić ten trend, tworząc szerszy i bardziej wszechstronny teren rywalizacji.

Obok pojedynków weteranów sceny, takie firmy jak GoPro czy Burton Snowboards, przygotowały mnóstwo dodatkowych atrakcji dla miłośników snowboardingu. Nie zabraknie również ciekawych akcji od producenta słuchawek Skullcandy, który w tym roku po raz pierwszy dołączył do sponsorów najlepszych w Polsce zawodów snowboardowych. Wkrótce ogłoszone zostaną kolejne atrakcje.

Ruszyła również oficjalna strona internetowa konkursu! Wszystkie niezbędne informacje odnośnie bieżącej oraz wcześniejszych edycji można znaleźć na stronie  www.oscypsnowboardcontest.pl Od tej pory, obok oficjalnego fanpage’a, będzie to główne źródło informacji o zawodach.

Zapraszamy na 4 lutego do Białki Tatrzańskiej na stok Kotelnica!